A Budai úti Általános iskola 3. osztályában egyedi tanterv szerint folyik az oktató-nevelő munka. Ez a program nagy hangsúlyt fektet a képességek fejlesztésére, az oktatási tartalom megtapasztalására és átélésére. Ilyen alapelvek alapján került sor a „házépítés korszakra”, melyet megelőzött a „mesterségek”, „mérések” korszaka.
– Azt az egyetemes utat jártuk be, ahogyan az emberiség megtanult mérni mindent a környezetében és megtanult magáról gondoskodni. Megtapasztaltuk a tervezés, munkaszervezés, együttműködés, önismeret, egymás gondolatainak megismerésé és tiszteletét, az egész munkafolyamat átélését. Minderről jegyzeteket és rajzokat készítettünk. – enged betekintést a kezdeményezésbe Csomor Emese szervező tanárnő. – A házat olyan anyagokból kell építeni, ami a természetben rendelkezésünkre áll. Formája kör, mint az ősi, kozmikus forma.
A gyerekek és a tanító néni két apuka segítségével egy 4 m átmérőjű kört kiástak 50 cm mélységben, hogy mindannyian elférjenek, majd az oldalát szalmabálákból felrakták és kupolaszerkezettel zárták az ég felől. A ház köré virágokat ültettek, mert a szépség ugyanolyan fontos, mint a hasznosság. – A tapasztalati úton szerzett ismeret mélyre megy, konzerválódik és morális tartást ad a felnövekvő nemzedéknek.” – folytatja a tanárnő. – Öröm volt nézni, hogy a többi Budai úti kisiskolással együtt a 3. osztály birtokba vette birodalmát.