7.7 C
Cegléd
2026. március 14. szombat
spot_img

„Könnyű beilleszkedni, ha várják az embert”

Három kicsi gyermekünk eddig egy ormánsági (dél-baranyai) aprófaluban nevelkedett. A legnagyobb meglepetés számunkra az, hogy milyen sokat számít, hogy ceglédi barátaink hozzájuk hasonló korú gyerekeivel tudnak együtt lenni, játszani. Itt nagyobb a társaság. 

– Milyen változások történtek munkássága nyomán a gyülekezetben? 

– Azt mondják, egy új helyen a jól, de a rosszul működő dolgokat is egy évig meg kell hagyni, hogy igazán megláthassuk az értelmüket. Örömmel vettem át a gyülekezet jól bevált alkalmait. Talán egy dologban kezdtünk újat: szeretünk megismerni más gyülekezeteket is. Ha valamilyen esemény van a Dél-Pesti Egyházmegyében – legyen az lelkészbeiktatás, alapkőletétel vagy bármi – azon a felszegiekkel ott vagyunk. 

A gyülekezet missziójával kapcsolatban a konzervatív álláspontot képviselem: ha erős a gyülekezet közössége, hite, belső ereje, akkor válik vonzóvá mások számára. Ezért egyelőre a meglévő alkalmakat és közösségeket szeretném megújítani, hitünket és reménységünket elmélyíteni. De mindenkit szeretettel várunk közösségünkbe, nem tudjuk és nem akarjuk magunkban tartani a Jézusban való hit örömét.

– Milyen tervek, célok vannak a jövőre nézve, mit szeretne elérni?

– Szeretek tervezgetni és aztán módszeresen, következetesen elérni a kitűzött célt. De vigyázni kell, mert a gyülekezet élete nem majd lesz jó, hanem itt és most, vasárnapról vasárnapra kell közösségben lennünk, hinnünk, és elfogadni a fentről jövő ajándékokat. Ma kell békességben lenni, és öröm a felszegiekkel együtt ezt napról-napra átélni. Jó lenne ezt a békességet – ami nem mindig mosolygást meg bazsalygást, hanem a nehézségekben tartást jelent – nem elveszíteni.

Nagy cél az is, hogy megmaradjon és erősödjön a testvéri szeretet a nagytemplomi és az újvárosi reformátusokkal, de ugyanúgy a katolikusokkal és az evangélikusokkal, a baptistákkal és a pünkösdistákkal, azaz a ceglédi keresztyénekkel.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Dr. Süveges Gyula emlékére

dr. Süveges Gyula szülész-nőgyógyász főorvos úr emlékére 1937-2026 Hát, elment Ő...

Fóliába tekert nyársapáti plakátok

Országos visszhangot váltott ki az a nyársapáti politikai akció,...

Újabb részletek a ceglédberceli emberölési ügyben

Újabb információk láttak napvilágot a közelmúltban feltárt, több mint...

Két óra alatt elfogták a fogolyszökőt

Gyorsított eljárásban állítja bíróság elé a Ceglédi Járási Ügyészség...

Országos diákolimpiai bajnoki cím Kiskunfélegyházáról

Március 6–8. között rendezték meg a Országos Asztalitenisz Diákolimpia...