10 C
Cegléd
2026. március 22. vasárnap
spot_img

Ördögbottal kezdett

Talán ötödikes lehetett, amikor egy diáknapon először mutatta be tudományát. Azóta már sok helyütt fellépett, falunapokon, más rendezvényeken. Interneten igyekszik reklámozni magát, de szájról szájra is terjed a híre, hogy ilyennel foglalkozik. Szeretné, ha ez lenne a hivatása, szívesen dolgozna cirkuszban, varietében. Ha egy mód van rá, külföldön. Kristóf igen eltökélt, és ez már igen fiatal korától jellemző volt rá. Ennek köszönhetően már több nyarat cirkuszoknál töltött. Egy nyarat dolgozott a Magyar Klasszikus Nagycirkusznál, majd egyet a Picardnál munkásként, idén pedig a Magyar Klasszikus Nagycirkusznál már kettős minőségben, mert nem csak az építésben, bontásban, táblázásban vett részt, hanem esténként porondra is lépett David Axel Kristóf művésznéven tüzes ördögbottal és poival.

A napokban Kristóf elbúcsúzott a cirkusztól, most gőzerővel igyekszik munkát szerezni. Elsősorban Budapesten és a szórakoztatóiparban, zsonglőrködne, dj-ként dolgozna, amivel néhány éve kezdett foglalkozni. A terve, hogy gyűjt pénz saját lakókocsira, mert úgy szeretne visszatérni a cirkusz világába, hogy már ne kelljen munkásként dolgozni, és ne kelljen másokkal osztozni a lakókocsin. Bízik benne, hogy tűzzsonglőrként is lesz igény rá. Szerinte nem „divatjamúlt” a cirkusz, még ma is elvarázsolják a közönséget a mutatványok.

Sebők Irén, Kristóf édesanyja büszke fiára, de úgy gondolja, hogy a zsonglőrség szórakozásnak jó, megélhetésnek kevés. Irén első pillanattól egyedül neveli fiát. Sokan őrültségnek tartották, hogy egyáltalán vállalta, hiszen születésétől kerekesszékben él. Igen ritka betegsége van, amit üvegcsontúságnak, Osteogenesis Imperfecta-nak hívnak. A kérdésre, hogyan birkózott meg a feladattal, azt mondja, borzasztó egyszerűen, mert kislány korától nagyon akarta, hogy neki gyereke legyen.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Új gyógyászati szárny a Ceglédi Termálfürdőben

Átadták a Ceglédi Termálfürdő új gyógyászati szárnyát, amely jelentős...

Rablás a ceglédi vasútállomáson

A ceglédi rendőrök elfogták azt a 25 éves férfit,...

Őrszemek a ceglédiekért

A közelmúltban megalakult a Ceglédi Őrszem Egyesület. Az egyesület...

Országos politikusok Nagykőrösön

A hét első napjaiban Nagykőrös az országos választási kampány...

Változatos munkalehetőségek Miskolcon és környékén

Link 1: https://miskolcallas.hu/allasok        Az álláskeresés mindig izgalmas kihívást jelent, különösen...