Tízórai szünetben a megjelent vendégek, „öregdiákok”, pedagógusok az iskola kemencéjében sütött kenyérlángosból kóstolhattak. (A készítők: Cserniné Marika és Cserni Pál voltak.)
Ezután a tornateremben a tanulók és az érdeklődők részére Reznák Erzsébet történész tartott előadást „A Budai út története „ címmel. Az „összenyitható nagyteremben” pedig Dr. Szabó Alfréd neveléstörténész gondolatatit hallgathatták meg a felnőttek a Budai úti iskola néhány neves oktatójáról.
Fentiekkel párhuzamosan, illetve azokat követően több helyszínen több program zajlott:
– A focipályán a Cegléd Kapuja Polgári Egyesület szervezte a Főzőversenyt, melyen minden osztály szülői közössége is indult. Így készült el a közös ebéd.
– Dr. Túri József Illésné Zsóka segítségével egészségügyi szűrést és tanácsadást tartott.
– Nagy Erika védőnő és Horgasné Balogh Ágnes pszichológus az egészségügy történeti beszélgetést tartott.
– Az udvaron Thén Józsefné, Máthé Bálintné kézműves foglalkozást vezetett, Thén Andrea népi játékokat mutatott be, a focipálya főzőverseny által igénybe nem vett területén pedig Sárik Viktor és Dengi Balázs sorversenyekkel várta a gyermekeket.
– Lovaskocsizni lehetett a környéken a Sörös István és a Szabó család segítségével.
Nem sokkal 13:00 után befejeződött a főzés és a zsűri megkezdte működését, az ebédlőben a szervezők pedig vendégül látták az „öregdiák-tanár” találkozó résztvevőit.
Kettőkor a Főzőverseny eredményhirdetésén dr. Ferenczi Norbert a városrész önkormányzati képviselője átadta a díjakat és okleveleket. A képviselő úr köszönetet mondott a ceglédi termálfürdőnek, az Imregi Családi Vendéglőnek, és Atkáriné Tehenes Irénnek a felajánlott díjakért.
Ezután Somogyi Era és Thén Andrea szervezésében modern tánc és hastánc bemutatók következtek az új, mobil színpadon amit először ezen a napon használhattak a résztvevők.
A programot a kecskeméti hobbi kutyáskör színvonalas bemutatója zárta.
Gyönyörű nap volt, reméljük hagyománnyá válik, és a tanévnyitó napja egyben a városrész közzösségi napja is lesz, hiszen elsősorban az óvoda, az iskola teremt itt a közösségi tereket.
Szép példája volt ez a nap a civil szervezetek, köznevelési intézmények és a környék szorgalmas polgárai együttműködésének. A szervezők mindenkinek hálásak, akik szervező munkával vagy akár részvételükkel támogatták a „Budai út” napját.