7.2 C
Cegléd
2025. március 23. vasárnap
spot_img

Fogászati ügyelet – van, vagy nincs?

 


Lapunk megkereste az olvasói levéllel az önkormányzatot és a Ced-Dent Kft-t. Ez utóbbitól megkérdeztük várható-e a közeljövőben, hogy megoldódjon ez a probléma, ami Cegléden és környékén 80 ezer embert érint, illetve, hogy miért szűnt meg a fizetős fogászati ügyelet?

– Azt, hogy megoldódik-e a fogászati ellátással kapcsolatos probléma a közeljövőben összetett kérdés, és elsősorban nem a CED-DENT Kft. vezetésén múlik a megoldás. – áll a fogászati szolgáltató válaszában. – Amikor mi tartottuk az ”ingyenes„ fogászati ügyeletet, akkor volt rá igény, és tudjuk, hogy a mai napig is van. Sajnos, azonban az anyagi lehetőségeink nem tették lehetővé, hogy a csekély OEP finanszírozás miatt éveken keresztül görgessük magunk előtt az ebből adódó veszteséget. A CED-DENT Kft. üzleti vállalkozás, így eleve veszteséges tevékenységet nem folytathat. Tudomásom szerint máshol is az önkormányzat támogatásával tudják megoldani az „ingyenes” fogászati ügyeletet, úgy, hogy a helyi önkormányzat az ügyelet fenntartásával járó többletköltségeket megfinanszírozza. Sajnos, ezen költségeket a Kft. nem tudja vállalni, és a helyi önkormányzat sem nyújtott ehhez semmilyen támogatást, ezért nem tudtuk a továbbiakban vállalni az „ingyenes” ügyelet fenntartását, mert az orvosok és az asszisztencia költségét természetesen nekünk is ki kell fizetni.

Második kérdésével kapcsolatban, hogy miért és mikor szűnt meg a fizetős fogászati ügyelet, meg kell, hogy nyugtassak mindenkit, nem szűnt meg. Minden szombaton és vasárnap, valamint ünnepnap 10-14 óráig fogászati ellátást adunk a rászoruló betegeknek. Élnek is vele nagyon sokan. Az, hogy az Önökhöz levelet írt fogfájós beteg miért nem tudott rólunk, talán annak köszönhető, hogy nem tájékoztatta korrekt módon senki. Tudjuk, hogy a mai világban a reklámra nagy szükség van, de azt is tudjuk, hogy ez is jelentős költséggel jár. Ezért megpróbáltuk a médiák helyett a rendelő ablakára jól látható helyre kihelyezni a tájékoztatót. Addig csak abban tudunk bízni, hogy legalább szájhagyomány útján eljut azokhoz, akik érintettek a ”fogfájásban”, hogy nem kell mindenáron szenvedni a hétvégén.

(A kép illusztráció)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Közadakozás a labdázókért

A mai testületi ülésen dr. Ferenczi Norbert önkormányzati képviselő...

Cegléd a 8 között

A Női NB I. A bajnokság 22. fordulójában a...

Madárinfluenza Törtelen

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állategészségügyi Diagnosztikai Igazgatósága által megküldött...

Vonatról követték, majd kirabolták – gyorsan elfogták őket

Március 15-én egy nő a Nyugati pályaudvarról tartott Ceglédre...

Lecsaptak a „kristályt” áruló ceglédi nőre a rendőrök

Egy ceglédi nő 2024 elején kezdte árusítani a „kristály”...