0.1 C
Cegléd
2026. március 7. szombat
spot_img

1 kerékpárért 3 hónap fogház

A Ceglédi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban lopás vétsége miatt állította bíróság elé azt a két pilisi férfit, akiket kerékpár lopáson értek tetten Cegléden. 2014. szeptember 16-án a délelőtti órákban két pilisi férfi, egyikük zsákjában egy erővágóval, mindkettejük fejében egy közös tervvel érkezett Ceglédre, miszerint kerékpárt lopnak, amit aztán Pilisen adnak el.

A gyanúsítottak a délután folyamán a Rákóczi úti sportcsarnok előtt lévő kerékpártárolónál felfigyeltek egy 30.000,- forint értékű kerékpárra, amiről az egyik gyanúsított levágta a lakatot, majd tolni kezdte a vasútállomás felé, miközben társa távolabbról figyelt. A kerékpár gazdája azonban meglátta a tolvajokat, utánuk eredt, és értesítette a rendőröket. A járőrök a bejelentésre perceken belül megjelentek, akiknek a férfi átadta a frissen ellopott kerékpárt. A Ceglédi Rendőrkapitányság rendőrei mindkét gyanúsítottat őrizetbe vették, az őrizet 72 órás tartama alatt a nyomozást sikeresen lefolytatták.

A Ceglédi Járási Ügyészség lopás vétsége miatt három napon belül a két gyanúsítottat a Ceglédi Járásbíróság elé állította. A bíróság mindkét férfit három hónap fogházra ítélte, egyikük büntetésének végrehajtását egy évre felfüggesztette és elrendelte a pártfogó felügyeletét. A bíróság ítélete a vádlottak fellebbezése folytán nem jogerős.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Gyermekek álmai

  Gyermekkorunk egyik legizgalmasabb élménye a motoros járművek világával való...

„Azt keresem, ami összeköti az embereket”

„Mi, magyarok mégis egy épülő, szabad, parlamentáris demokráciában és...

Férje ásta el az eltűnt nőt

Rendőrök jelentek meg február 26-án reggel Ceglédbercelen, a Pesti...

Kipakolták a házat, de hamar elkapták őket

A ceglédi rendőrök három órán belül elfogták azt a...

27 éve eltűnt nő holttestét keresik

A Bors hírportál beszámolója szerint rendőrök jelentek meg február...