Attila viszont munkája mellett foglalkozik a földműveléssel. A 29 éves fiatalember a családból hozta magával a mintát a gazdálkodásra és úgy gondolja jó fizetéskiegészítés a termelés.
– Egyedül szedtem a pénteki piacra a zöldbabot, 10-11 óra alatt. Szóval munka van vele, de mi úgyis ott élünk feleségemmel és kislányommal a tanyán, legalább egy kis pluszbevétel van belőle. – zárja rövidre a beszélgetést és már hajol is a friss zöldbab fölé, mert újabb vevő érkezett.
Márta péntekenkénti programjához tartozik a piacra látogatás, véleményét kérdeztük a ceglédi piacról.
– Változatos az árukínálat, de az idénygyümölcsök drágábbak, mint tavaly. Jó ötlet volt viszont a fedett piaccsarnok bővítése, mert ez árnyékot ad a zöldségnek, gyümölcsnek és az árusoknak,vevőknek is. Tudatos vásárlóként én a helyi árut keresem. Itt Attilánál például nagyon gyenge és friss a zöldbab, azért álltam meg vásárolni belőle. – meséli Márta, aki befőz is: meggyet, őszibarackot, lekvárokat és savanyúságot is tesz el télire.
Kérdésünkre, hogy mi az, amit nagyon tetszik és mi az, ami nem a piacon, nevetve válaszol:
– Nem tetszik, hogy nem lehet mindig ilyen széles választékot találni, mint ilyenkor heti piacon és az tetszik, hogy a miénk!
Idén tavasz óta már nemcsak zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket árulhatnak. Sz. Lászlóné árui sem ehetőek: saját készítésű kézimunkáit árusítja. A 73 éves, nyugdíjas néni a kisebb terítőket 3-4 óra, a nagyobbakat egy hét alatt készíti el.
– Attól függ mennyire munkás, a legbonyolultabbat 10 hónapig horgoltam. – meséli a néni, aki május 1-je óta jár a piacra. – Én még édesanyámtól és anyósomtól tanultam a kézimunkát, de az én két menyem már nem érdeklődik iránta. Úgy gondolom, idejétmúlt már a kézimunka.
– A vevő se túl sok, de én nagyon szeretek ide kijárni a piacra, jó a kapcsolat az asztal szomszédaimmal, még a betegséget is elfelejtem – teszi hozzá nevetve.