21.5 C
Cegléd
2025. július 8. kedd
spot_img

Leváltották Volnert

Lecserélte parlamenti frakcióvezető-helyetteseit a Jobbik, emellett számukat négyről háromra csökkentette hétfőn – erősítette meg Gyöngyösi Márton, az ellenzéki párt külügyi kabinetjének vezetője kedd reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában a Magyar Nemzet információját. A változások egyik vesztese Volner János.

A Magyar Nemzet keddi számában azt írta, hogy az eddigi frakcióvezető-helyettesek, Gyöngyösi Márton, Sneider Tamás, Volner János és Z. Kárpát Dániel munkáját a Jobbik hétfői döntése értelmében Dúró Dóra, Lukács László és Staudt Gábor veszi át. Ugyanakkor Farkas Gergely általános frakcióvezető-helyettes, Bana Tibor pedig frakcióigazgató lesz a továbbiakban is.

A négy helyettes számát azért csökkentették háromra, mert maga a frakció is kisebb lett a párt első parlamenti ciklusához képest – írták a lapban. Gyöngyösi Márton elmondta: a parlamentbe való bekerülésükkor, 2010-ben alakították ki az eddigi rendszert, amelyben az általános frakcióvezető-helyettes mellett négy másik helyettes is volt.

Vona Gábor frakcióvezető úgy értékelte, hogy az eddigi helyettesek nagyon leterheltek, hiszen Sneider Tamás, Z. Kárpát Dániel, Volner János egyúttal a párt alelnökei, én pedig a külpolitikáért vagyok felelős – számolt be a döntés hátteréről Gyöngyösi Márton.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Fejlődés helyett csak a politikai játszmák ismétlődnek

Választásoktól választásokig? Hosszú távú gondolkodás nélkül nincs városfejlődés! Cegléden...

Engedélyköteles lehet a klíma elhelyezése

Fontos tudnivaló klímát szereltetőknek: Engedélyköteles lehet a kültéri egység...

Oklevelet kapott a cegléd-bedei polgárőrség

Oklevelet kapott a cegléd-bedei polgárőrség – a város sajnos...

Tűz és torlódás a 441-esen

Jelentős torlódás alakult ki július 7-én délután a 441-es...

Végleg eltűnt a „Köd jelenti” Facebook-oldal

Törölte a Facebook a közel 40 ezres követőtáborral rendelkező...