22.8 C
Cegléd
2026. június 12. péntek
spot_img

Hamarosan kezdődik az építkezés az M4-esen

Heteken belül elindul az építkezés az M4-es gyorsforgalmi út M0-Cegléd és Cegléd-Szolnok közötti szakaszán. A beruházás a tervek szerint 2018 utolsó negyedévében ér véget – közölte a térség fideszes országgyűlési képviselője.
Bene Ildikó elmondta: a Szolnok-Fegyvernek közötti szakaszról még tartanak az egyeztetések az építtetőkkel, csak ezután kezdődhet el a közbeszerzés és a műszaki tartalom meghatározása. Hangsúlyozta, hogy nem autópálya, hanem négysávos autóút épül. A tervek szerint az építkezés még idén, vagy 2017-ben elkezdődik, és 2019 végére készül el.
Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere (Fidesz-KDNP) közölte, hogy az M4-es Szolnok és Budapest közötti szakaszán szeptemberben várható a terület átadása. Az abonyi elkerülő szakaszon gyorsforgalmi út épül, egy meglévő fél autópályát kell két sávval bővíteni – fűzte hozzá. Kitért arra, hogy az M4-es Szolnoktól keletre haladó szakaszáról folynak a tárgyalások, a jelenlegi információk szerint az érintett útszakaszon négysávos út és négysávos híd épül.

mti

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Vádat emeltek egy nő ellen segítségnyújtás elmulasztása miatt

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen,...

Középmezőnyben zárt a CVSE U12-es csapata, Báger Barbara aranyérmes Bukarestben

Eredményes hétvégét zártak a CVSE birkózói: az U12-es szabadfogású...

Hogyan nőnek az online kaszinók a digitális korban

Az online játék piaca ma gyors ütemben alakul. Aki...

Országos sikereket a hazai döntőben

A hazai Fitkid élvonal gyűlt össze Cegléden május végén,...

Angol nyelvfejlesztő játékok gyerekeknek 

Az angol a világ egyik legelterjedtebb nyelve. Egyre többen...