15.1 C
Cegléd
2025. szeptember 13. szombat
spot_img

Katolikus iskolák országos anyanyelvi versenye

A Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda szervezésében országos anyanyelvi verseny zajlott le november 24-én.

Célunk: a diákok anyanyelvi és irodalmi műveltségének gyarapítása,a kreativitás,beszédkészség fejlesztése.

Az első fordulóban jól teljesítő csapatok jutottak be a ceglédi döntőbe. Vácról, Szolnokról, Kecskemétről, Nagykátáról, Kisvárdáról, Békésszentandrásról, Gödöllőről érkeztek felső tagozatos diákok.

anyanyelv_3A gyerekeknek rejtvényekkel, szójátékokkal, találós kérdésekkel teletűzdelt feladatokat kellett megoldaniuk. A négyfős csapatok 3 fordulóban mérték össze tudásukat, ahol szükség volt a nyelvtani ismeretek mellett a fantáziára és kommunikációs képességekre is.

A verseny izgalmait, a jó hangulatú táncház oldotta fel. Természetesen a jutalmak sem maradtak el, mindenki ajándékkal térhetett haza. A helyezettek értékes könyvet, tollat füzetet kapott.

Mosolygósan, vidáman búcsúztunk el vendégeinktől, akik azt mondták, hogy jövőre is szeretnének részt venni ezen az eseményen.

Az iskola humán munkaközössége

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt lakosságot, hogy...

Az UV fény szerepe a modern szempillaépítésben

Az utóbbi időben a szépségipar nagy változásokon ment keresztül,...

Tárgyak, melyek funkcióit sokan nem ismerik

A felnőttek életében sok olyan dolog van, amelyről nem...

Fedezd fel a vágyak világát új szemszögből 

A szexualitás az élet természetes és fontos része, amelynek...

Párban és magányosan – néha nincs különbség…

A párkapcsolatban élők sokszor vágynak egy kis egyedüllétre, míg...