-8.9 C
Cegléd
2026. január 12. hétfő
spot_img

Márton napi ovis foglalkozás

November 8-án ismét nagy számú nagycsoportos óvodás és szüleik érdeklődése mellett tartottuk 2. ovis foglalkozásunkat. Már több éve hagyománnyá vált november 11-hez közeli időpontban Szent Mártonról való megemlékezésünk, melybe az iskolába készülő gyerekeket is bevonjuk.

A leendő elsős tanító nénik változatos és színes programot állítottak össze az idén is. Ágai Réka Savaria szülöttének történetét mesélte a kicsiknek és 2. osztályos segítőivel meg is jelenítették az akkori eseményeket. Bognárné Szabó Csilla vezetésével zacskóbábot készíthettek, mellyel a foglalkozás végén vidáman eljátszották az ismert libás dalokat, mondókákat. Orosz Istvánné Jutka néni igazi Márton napi vigasságot varázsolt az osztályterembe. Ezt követően az iskola tanulóival közösen vettek részt a lámpás felvonuláson.

Foglalkozásaink célja, hogy a szülők és a gyerekek megismerkedjenek a leendő tanító nénikkel, bepillantást nyerjenek az osztálytermekbe. Következő alkalmunkra december 13-án, szerdán 16:30-ra várjuk az érdeklődőket. Míg az óvodások ismét játékosan folytathatják az ismerkedést, addig a szülőknek részletes tájékoztatást adunk a jelentkezés módjáról, a katolikus iskola jelenéről és terveinkről.

Vas Ildikó
igh.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Földi László a Fidesz–KDNP jelöltje

A Fidesz–KDNP a Budapesten tartott szombati jelöltállító kongresszusán bemutatta...

Jégcsapeltávolítás, baleset és lakástűz

Az elmúlt napokban több alkalommal is szükség volt a...

Sikeres szereplés a Pest Vármegyei Diákolimpia döntőjén

Ráckeve adott otthont a Pest Vármegyei Asztalitenisz Diákolimpia csapat-...

Veszélyben a MÁV dolgozók

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti...

Kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt tartóztattak le egy párt

A Ceglédi Járási Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatásba helyezett...