22.2 C
Cegléd
2025. június 21. szombat
spot_img

Augusztus 20. Nagykőrösön

Államalapító Szent István királyunk tiszteletére és az új kenyér megáldására rendezendő városi ünnepséget augusztus 20-án, az Arany János Kulturális Központ színháztermében tartották Nagykőrösön. Dr. Czira Szabolcs polgármester ünnepi beszéde után az új kenyér megáldására és felszelésére került sor a történelmi egyházak által.

A videóban láthatják és hallhatják Szabó Sándor tárogatóművész előadásában a „Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország” című dalt.

Ezt követően a városi kitüntetések átadása következett. Nagykőrös Város Díszpolgára lett Shiro Murai, a SIIX Corp. elnöke, illetve Nagykőrösért Kitüntető Címet vehetett át dr. Mohay András osztályvezető főorvos dr. Czira Szabolcs polgármestertől. Szívből gratulálunk mindkét kitüntetettnek!

A kitüntetések átadását a Kecskeméti Táncegyüttes Vadhajtás Kamara Csoport, valamint Hegedűs Gergős és barátai ünnepi műsora követte. A Himnuszt és a Szózatot Horváthné Szabó Anett népdalénekes előadásában hallgathatták meg az ünneplők. Szép, méltó ünnepség volt az idei is.

Önkormányzati Hírek Nagykőrös

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Szemvédelem prémiumminőségű napszemüvegekkel

Ahogy megjelennek az első napsugarak, a híradásokban is nap...

Halálos áramütés

Halálos áramütés: Vádat emeltek három vasúti dolgozó ellen A Pest...

Környezetbarát megoldások a kéztörlők birodalmában

A fenntartható világ nem csak az energetikai szektorban -...

A vasbeton medencék élménye és tartóssága

Szeretne egy olyan medencét, amely hosszú távon vonzó és...

Balatoni kikapcsolódás új köntösben

A nyár beköszöntével egyre gyakrabban olvashatunk a hírekben a...