24.9 C
Cegléd
2025. június 30. hétfő
spot_img

Huszonhárom migránst fogtak el Lajosmizsén

Huszonhárom illegális migránst fogtak el Lajosmizsénél csütörtök délután – olvasható a rendőrség honlapján. Csütörtök délután jelentették be a rendőrségen, hogy Lajosmizse külterületén, egy parkoló kamion rakteréből feltehetően illegális migránsokat láttak kiugrani és elszaladni.

A járőrök a kamion közelében feltartóztatták a 23 külföldit. Valamennyien szír állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni.

 

A Police.hu számol be a történtekről: „A jármű közelében a járőrök 14 óra 30 perckor 23 külföldit tartóztattak fel, akik szír állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. Az egyenruhások terepkutatást végeznek a helyszín környezetében esetleges további migránsok felkutatása érdekében.
Az eset kapcsán a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Migrációs Ügyek Osztálya embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárást indított. A kamionsofőr elszámoltatása folyamatban van.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A bűncselekmény szervezője vagy irányítója tíz évtől húsz évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.”

Hasonló hírek

1 hozzászólás

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kerti tárolás új szinten – a rendezettség és a stílus egyben

Egy jól kialakított kert vagy terasz a pihenés és...

Szováti Árpád kilépett a Lokálpatrióta Klubtól

Szováti Árpád bejelentette, hogy kilép a Ceglédi Lokálpatrióta Klub...

Elmarad a tűzijáték

Idén elmarad a tűzijáték augusztus 20-án - erről a...

Cegléden nyit új éttermet a hazai McDonald’s

2025. június 30. – Újabb város kerül fel a...

Ezüst érmek az Európa-bajnokságon

Július 25-28. között rendezték az U15-ös korosztály Európa-bajnokságát az...