12.6 C
2024. április 28. vasárnap

Idegenben nyertek rangadót a Cápák

A leány kézilabda U17 III. o. „F” csoportjának  13. fordulójában a listavezető Ceglédi KK SE Kék Cápák serdülő csapata a bajnoki tabella 2. helyezett Gyál otthonában lépett pályára szerdán. A rangadó előtt egy pont különbség volt a két gárda között. Talán a tét miatt a Cápák a szokásosnál több hibával kezdték a meccset, de a kapuban Sila Réka bravúr sorozatának köszönhetően az első tíz percben csupán egy gólt szereztek a házigazdák.  1-4-es állás után felzárkóztak, majd a vezetést is átvették egy góllal és harminc percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. 20-20 után a Cápák még meg tudták rázni magukat és az utolsó 10 percre kidolgozott hat gólos előnyt meg is tudták tartani a lefújásig. Az idegenben megnyert rangadón megőrizte első helyét a Cegléd.
Szilágyi József: – CSAPAT MUNKA! Ez a szó jut eszembe először a Gyál elleni visszavágóról. Úgy készültünk erre a találkozóra is, ahogyan az összes többi mérkőzésünkre 1-2 kivétellel. Nem szerettem volna azt a terhet a lányokra rátenni, hogy ez a mérkőzés akár a bajnokság vég kimeneteléről is dönthet. A mérkőzést egészében nézve egy remek találkozó volt. Voltak fordulópontok, voltak egyéni szép teljesítmények kapuban is, illetve mezőnyben is. De az nem vonható kétségbe, hogy csapatként küzdötték végig a lányok ezt a 60 percet. Kapuban közel 50 %-volt a védési hatékonyságunk, ami köszönhető Sicu nagyszerű teljesítményének, illetve, hogy a védekezésünk kezdi azt az arcát mutatni, amit szeretnék látni. Kiemelhetném még Imbre Annát, aki a maga 14 góljával járult hozzá a sikerhez, vagy Kaposvári Vandát, aki a 8 gólja mellett védekezésben is nagyon hasznosan játszott és a beálló játékunk is jól működött, a sérülésből visszatérő Ferenczi Lili 8 szerzett góljával. Beszélhetnék még sok jó egyéni teljesítményről, védekezésben és támadásban, de mindenképp azt tartom szem előtt, hogy csapatként tudtuk ezt a mérkőzést megnyerni. Nincs vége még a bajnokságnak, hosszú az utunk amit meg kell tennünk. A feladat adott, dolgoznunk kell a céljainkért tovább, de egyre közelebbinek érezzük a végcélt. Gratulálok a csapatnak, szép munka volt!
Gyáli BKSE – Ceglédi Kék Cápák 29 – 35 ( 14 – 15 )
Gyál, 30 néző, vezette Csorba, Lázár
Cegléd: Sila Réka, Kocsis Anna(kapusok), Imbre Anna 14(1), Kaposvári Vanda 8(3), Farenczi Lili 8, Fleischmann Csenge 2, Gigor Stella 2, Kocsis Kata 1, Medveczky Anna, Kövecses Judit, Bukovinszki Réka, Csombai Izabella, Vidéki Dorina, Dengi Csenge, Fekete Alexandra, edző Szilágyi József
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Az eredmény alakulása: 4.perc: 0-1, 10.p.:1-4, 21.p.:9-9, 29.p.:14-14, 32.p.:16-15, 41.p.:20-20, 45.p.:21-25, 51.p.:24-30