Cegléd
2024. július 27. szombat
spot_img

U15 kötöttfogású országos bajnokság

Szombaton a ceglédi Gál József Sportcsarnok adott otthont az U15 kötöttfogású országos bajnokságnak. A 42 szakosztály közel 260 indulója között 11 ceglédi birkózó is szőnyegre lépett. A ceglédi birkózók szép sikereket értek el, egy bajnoki cím mellette 4 érem is itthon maradt. Négyen is döntőbe kerültek, de közülük csak a 48 kg-ban induló Budai Milán tudott nyerni és ezzel bajnoki címet szerzett.

Milán eddigi hazai versenyeken és az Európa-bajnokságokon 41 kg-ban indult és ehhez képest most két súly csoporttal fentebb tudott diadalmaskodni. A döntőbe jutott még a 38 kg-ban Pék Tamás, 41 kg-ban Csontos Pál és 68 kg-ban Fodor Martin. Ők is jól küzdöttek de ezúttal meg kellett elégedniük a bajnoki ezüstéremmel. Az 52 kg-ban Máté Miklós is jól birkózott, Az elődöntőben sajnos a későbbi győztestől pontozásos vereséget szenvedett, de a mérkőzés folyamán Miki is tusolta ellenfelét amit sajnos nem tudott befejezni. Így végül a 3. helyen zárta a bajnokságot.
A megszerzett 5 éremmel a Cegléd a csapatverseny 3. helyén végzett az ESMTK és Eger csapatai mögött.

3. CVSE

Másnap a lányok U11 és U13 korosztályban szintén a bajnoki érmekért küzdöttek Szigetváron. A ceglédiek az U13-as korosztályban 2 fővel képviseltették magukat. A ceglédiek itt is begyűjtöttek egy bajnoki címet. Máté Szófia a 32 kg-ban két tus győzelmet követően állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Szofi magabiztosan birkózott és minden ellenfelét még az első menetben két vállra fektette úgy, hogy ellenfelei egyetlen pontot sem tudtak végre hajtani rajta.
Józsa Nikoletta az 54 kg-ban is jól küzdött, de ezúttal helyezetlenül zárta a bajnokságot.