19.1 C
Cegléd
2025. július 4. péntek
spot_img

Egy éve már…

… hogy nem kaptunk választ arra kérdésre, hogyan fordulhatott elő – ennyi fizetett szakmai munkatárs közreműködése mellett – a város történetének legsúlyosabb szakmai és pénzügyi botránya, az Ipari Park II. ütemének szabálytalansága.

… hogy nincs információ arról sem, hogy a polgármester által tett feljelentés kapcsán hol tart a nyomozás.

… hogy nem kaptunk tájékoztatást arról, hogy a polgármester munkájának segítésére fizetett tanácsadó cég, akik nevesítetten az Ipari Park II. megvalósítására szerződtek, milyen tanácsot adtak, milyen munkát végeztek.

… hogy annyi munkavégzés látszik a helyszínen, hogy elkészült egy burkolatlan állapotú csapadékvíz tározó – és ennyi. Egy éve már annak is, hogy a projekt helyszíni ellenőrzése során az írásban azt vállalta az önkormányzat, hogy a város a terület közművesítését saját forrásból meg fogja oldani.

… hogy nincs hír arról sem, hogy a teljesítés nélkül a vállalkozónak kifizetett 80 millió forint elszámolása megtörtént-e?

… hogy csak kérdések vannak, válaszok nincsenek!

Az tény és elfogadhatatlan, hogy senki sem vállalta a felelősséget akkor sem és azóta sem!
Az meg még felháborítóbb, hogy semmilyen intézkedés nem történt, hogy a jövőben hasonló botrány ne fordulhasson elő.
Az Ipari Park III. ütemének megvalósítását a Támogatási Szerződés szerint 2024.04.01-én meg kellett volna kezdeni. Ez sem történt meg, ezúttal 314 960 631 forint a tét!

 

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Partifecskék költőhelyét rombolta le

A Pest Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye szerint természetkárosítás bűntettének megállapítására...

Ismét sikeres volt a Szuperinfó Pingpong Tábor Cegléden

Június 23–27. között rendezték meg a már hagyománnyá vált...

Kerti tárolás új szinten – a rendezettség és a stílus egyben

Egy jól kialakított kert vagy terasz a pihenés és...

Szováti Árpád kilépett a Lokálpatrióta Klubtól

Szováti Árpád bejelentette, hogy kilép a Ceglédi Lokálpatrióta Klub...

Elmarad a tűzijáték

Idén elmarad a tűzijáték augusztus 20-án - erről a...