„Drága tollas gyerekeim egy időre beköltöznek a Nemzeti Múzeumba. (A fotón balról jobbra: Füleskuvik, Réti fülesbagoly, Hóbagoly, Erdei fülesbagoly, Gyöngybagoly)” – tette közzé Szűcs Anita a közösségi oldalán, aki immár 10 éve öltözteti Cegléd város karácsonyfáját különleges díszekkel ünnepi öltözetbe. A város karácsonyfájának állatkái közül most többen egy kiállítás részeként a Magyar Nemzeti Múzeumba költöztek.
A Magyar Tudományos Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából nyílt meg a Magyar Nemzeti Múzeum és az MTA közös időszaki kiállítása „Varázshatalom – Tudás. Közösség. Akadémia” címmel, mely a tudomány múltját, jelenét és jövőjét mutatja be látványos, elgondolkodtató formában. A tárlat öt különböző látványvilágú tematikai egységben járja körül az Akadémia szerepét a nemzeti azonosságtudat formálásában, a tudományos gondolkodás fejlődésében és a közösségek építésében. A központi motívumok – mint a kert, az arannyá váló fa vagy a bagoly – szimbólumrendszere segíti a mélyebb összefüggések felfedezését. A kiállítás olyan különleges tárgyakat is bemutat, mint Széchenyi István adománylevele, Kisfaludy Károly halotti maszkja vagy Karikó Katalin Nobel-díja.
„Felemelő érzés, hogy baglyaimmal, – mint a tudás és bölcsesség szimbólumaival – részese lehetek ennek a varázslatos kiállításnak.” – írta a madarak alkotója, aki egy kommentre válaszolva megnyugtatta a ceglédieket, hogy a madarak karácsonyra visszarepülnek szülővárosukba.