-0 C
Cegléd
2026. február 18. szerda
spot_img

Ceglédi triálos fiatalok a világelitben

Július végén Spanyolországban, VIC városában rendezték meg a Triál UP Utánpótlás Világbajnokságot, ahol három magyar fiatal – Demeter Lóránt, Demeter Mihály és Bencsik Bende – képviselte hazánkat és a Hegesport Egyesületet. A látványos versenyen 16 országból 185 versenyző állt rajthoz, és a magyar triálosok remek teljesítményt nyújtottak.

Demeter Lóránt az U14-es kategóriában a 16. helyet szerezte meg, négy helyezéssel maradva le a döntőről. Bencsik Bende szintén az U14-esek között versenyzett, és első világbajnokságán a 21. helyen végzett. A leglátványosabb ugrások egyikét Demeter Mihály mutatta be az U12-esek között, ahol a verseny végén a 24. helyen zárt, miután az első körös hibát egy erős második körrel javította ki.

A világbajnokság után a fiúk Lengyelországban, Krynica Zdrójban vettek részt világkupa-futamon is. Itt Balog Levente és Fark Zalán mérettette meg magát a junior mezőnyben. Levente első világkupáján tapasztalatszerzésre koncentrált, míg Zalán fantasztikus első kört produkált – a kategóriája legjobb pontszámával –, azonban technikai probléma miatt a második körben hátrányba került.

A Hegeshow Triál Akadémia versenyzői a következő megmérettetésre már készülnek: augusztusban Cegléden EYG futam, majd Dániában Junior EB vár a sportolókra.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Miért érdemes a precíziós gazdálkodásba kezdeni?

A mezőgazdaság napjainkban messze túlmutat a hagyományos földművelési módszereken;...

Csáky András beszámolója

Csáky András legutóbbi beszámolója nem csupán a város költségvetéséről...

Asztalitenisz sikerek

Az elmúlt hétvégén több helyszínen is asztalhoz álltak az...

Öt éremmel kezdte az évet a Ceglédi VSE

Hétvégén rendezték meg az év első országos bajnokságát a...

Törékeny a költségvetési stabilitás

Cegléd Város Önkormányzatának képviselő-testülete elfogadta a város 2026. évi...