14.3 C
Cegléd
2026. május 30. szombat
spot_img

Könyv Beck Györgytől

Szumma címmel jelent meg Beck György visszaemlékezése, amelyben több mint hét évtized tapasztalatait összegzi. A korábbi Vodafone Magyarország Zrt.-elnök és a Magyar Vízilabda Szövetség társelnöke saját megfogalmazása szerint azért írta meg a könyvet, hogy pályája legfontosabb tanulságait egyben adja át.

A kötet megszületésének személyes hátteréről Sárközi Bence is megosztotta gondolatait, kiemelve a régi barátságot és a kézirat érzelmi kötődését. Véleménye szerint a könyv egyszerre szól a magyar vízilabda világáról, Cegléd közösségéről, valamint a hazai informatika és telekommunikáció fejlődéséről – de mindenekelőtt egy személyes életút lenyomata.

A Szumma nem csupán emlékirat: betekintést ad a magyar gazdaság átalakulásába a szocializmustól a rendszerváltáson át a jelenig. A szerző matematikusból lett meghatározó informatikai és telekommunikációs vezető, miközben a sporthoz is szorosan kötődött, többek között a vízilabda-válogatott támogatásán keresztül.

A könyvet több ismert szakember és közéleti szereplő is méltatta, köztük Karikó Katalin, Straub Elek, Czakó Borbála és Kásás Tamás.

Beck György 1954-ben született Cegléden, és pályafutása során a hazai informatika és üzleti élet meghatározó alakjává vált. Munkáját számos díjjal ismerték el, köztük Neumann-díjjal és az „Év Menedzsere” kitüntetéssel, valamint Cegléd díszpolgári címével is.

Bővebben…

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Palackposta – Emlékek a XX. századból, a vasfüggöny keleti oldaláról

Mintegy kilencven alkotásból álló, több évtizedet átívelő életmű-összegzés tárul...

A ceglédi szalonzenekar kulisszák mögötti világa

Amit még tudni érdemes... A Ceglédi Szalonzenekar számára a zene...

Idős nőt rabolt ki

Alig két nap alatt állította bíróság elé az ügyészség...

Ismerjük meg a CBDA-t!

  A kannabisznövény bizonyos vegyületeinek jótékony hatásai ma már széles...

Több mint száz önkéntes segített a tűzben

Nyárfaerdő aljnövényzete és fatuskók kaptak lángra hétfőn délután Csemő...