Vádat emelt az ügyészség azzal a karcagi férfival szemben, aki januárban botrányosan viselkedett egy ceglédi kosárlabda-mérkőzésen. A Pest Vármegyei Főügyészség közleménye szerint az ittas férfi italt vett magának a félidőben, majd, miközben visszatért a lelátóra, kiabálni kezdett, és trágár szavakkal illette az ellenfél szurkolóit.
A rendezvényt biztosító személyek felszólították a férfit, hogy fejezze be rendbontó magatartását, és hagyja el a sportcsarnokot. A férfi ennek nem tett eleget, és lefejelte az egyik rendezvénybiztosítót, majd leöntötte sörrel. Miközben kikísérték a csarnokból, még hasba is rúgta.
A biztonsági őr nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett. Az ügyészség pénzbüntetést kért a rendbontás vétségével vádolt férfira, azzal, hogy tiltsák el a kosárlabda-szövetség versenyrendszerében megrendezésre kerülő sportrendezvények látogatásától.
Az ügyészségi közlemény megjelenését követően a mérkőzésnek helyet adó klub is reagált az esetre. Nyilatkozatukban azt írták: az érintett esemény nem a csarnoktérben, hanem az előtérben történt, ahol csak néhány ember tartózkodott, ezért a nézők többsége nem érzékelte a történteket. A klub szerint a helyzetet a biztonsági szolgálat kezelte, és a mérkőzés zavartalanul zajlott tovább. Hangsúlyozták: szurkolóik békés, családias sporteseményként ismerik a ceglédi mérkőzéseket, ahol a hangsúly a pályán zajló játékon van.
















