30.4 C
Cegléd
2026. július 2. csütörtök
spot_img

Sikeres bemutatkozás a Vágtán

Idén a Kossuth Toborzóval egy időben szeptember 20-22 között rendezték meg a Nemzeti Vágta döntőjét a budapesti Hősök terén. Ceglédről a Kövesdy farm lovaival indultak Cegléd színeiben Lővei Nándor, Nyársapátéban pedig Kövesdy Zsolt. Monorierdő lován a ceglédi származású Farkas Levente ült, aki töréses sérülése ellenére negyedikként ért célba az előfutamban.

– Sajnos, Nándinak nem sikerült jól a rajt, így Cegléd lova nem jutott tovább – nyilatkozta lapunknak Kövesdy István, a Kövesdy Farm vezetője. – Öcsém, Zsolt viszont másodikként jutott tovább a középdöntőbe, ahol 3. lett. Idén a díjugratásban is indult, ahol az előkelő 4. helyet szerezte meg.

Nagy sikert aratott viszont Cegléd standja az Andrássy úti Vágta Korzón, ahol a szervező jogán mutatkozhatott be a város. Többezer látogató érdeklődött Cegléd turisztikai eseményei, látványosságai, kuriózumai iránt.

– Népszerűsítettük, bemutattuk a ceglédi borászatok legjobb termékeit – számolt be lapunknak László Ditta, rendezvényszervező – a csíramálét, a ceglédi kajszit, a Harmatrázó pálinkákat, Zsámberger Szilvia különleges lekvárjait, zöldségkrémeit, amelyek nagy sikert arattak. A két nap alatt elfogytak a kiadványaink olyan sokan érdeklődtek a rendezvények iránt.

Takács Tamás képes riportja megtekinthető itt…

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Hogyan tehető a modern konyha igazán praktikus hellyé?

A modern otthonok egyik legfontosabb része a konyha, ahol...

Hogyan emeljük ki az oszlopos testalkat előnyeit az öltözködésben?

Bárki, aki az öltözködés szeretetére, mint önkifejezési formára tekint,...

Túl lassan közlekedünk?

Egy reggeli bosszúságát osztotta meg egy ceglédi sofőr egy...

„Cetlizés”

Élénk vitát váltott ki a Ceglédi civil összefogás közösségi...

Két idős embert ölt meg egy nő

A Pest Vármegyei Főügyészség több ember sérelmére és a...