12.8 C
Cegléd
2026. február 12. csütörtök
spot_img

Törtelen engedélyeztetni kell a családi bulikat

Június 11-én léphet hatályba az az önkormányzati rendelet Törtelen, ami engedélyhez kötné a családi bulikat. Búcsús Tamás jegyző szerint “túl sok volt és ami inkább probléma, hogy túl hangosak voltak mostanában az összejövetelek a községben. Szűk két hete több gyermek elballagott az óvodából, melyet néhány család hatalmas rendezvénnyel ünnepelt meg. A bulik pénteken kezdődtek, de volt, ahol még vasárnap hajnalban is tartott. Ezen a hét végén számos jelzés érkezett felénk és a rendőrség felé is, hogy fékezzük meg a mértéktelen dajdajozást. Egy családhoz háromszor is ki kellett menni, de hiába volt minden figyelmeztetés… Az ilyen jellegű esemény súlyosan csorbítja a nyugodt pihenéshez való alapjogot.”

A rendelet szerint a jövőben már a családi rendezvény előtt tizenöt nappal be kell majd jelenteni az összejövést a jegyzőnél, de úgy, hogy meg kell adni a buli pontos dátumát (órától óráig), helyszínét, a jelenlévő résztvevők létszámát és a „rendezvényen alkalmazni tervezett szórakoztató elemeket”.

Sőt, a közvetlen szomszédok írásbeli hozzájárulását is bekérik. Kemény. A június tizenegyes hatályba lépés azért is fontos, mert az még pont az iskolai ballagás előtt van.

Forrás: Szoljon.hu / 444.hu

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kiemelkedő évet zárt a Zordon Team 2025-ben

A Zordon Team ismét rendkívül sikeres és eseménydús szezont...

Majdnem 100 kilométert utazott egy macska a motortérben

Különös esetről számolt be a Sziámi Fajtamentés Facebook-csoport: egy...

Rátámadt az igazgatóhelyettesre az egyik ceglédi diák

Vádat emeltek egy fiatalkorú fiúval szemben, aki az osztálytársát...

„Digitális Polgári Kör Cegléd” álprofillal csaltak

A közösségi médiában „Digitális Polgári Kör Cegléd” néven jelent...

Téli vírusok elleni küzdelem: mit érdemes tudni

Amikor beköszönt a hideg idő, a megfázások és influenzák...