13.2 C
Cegléd
2025. szeptember 18. csütörtök
spot_img

Postagalambász sikerek

Újabb sikeres évet tud maga mögött a ceglédi postagalambász sport. Józsa János galambjai megnyerték a Nemzeti Rövidtávú Bajnokságot és a 12 utas rövidtávú, valamint a 8 utas sprint bajnokságot is. A kerületi bajnokságon már 6. éve veretlen a ceglédi galambász, országos viszonylatban pedig 15 éve mindig dobogós helyezést értek el a galambjai.

– A galambok eredményei 80 %-ban a tenyésztésen múlnak, ez egy tudomány – mondta el Józsa János lapunknak galambjai sikerének titkát. – Az, hogy milyen teljesítményt nyújtanak majd, meghatározza a származásuk és a szelektálás. A szárny, a tájékozódó képesség, az egészséges légcsövek, a tüdő befogadóképessége a legfontosabb tényezők. Pénzben nem lehet kifejezni e galambok értékét, olyan nagy a mögötte lévő munka, de a nyertes állományokból gyakran kérnek a sporttársak tenyésztésre.

A további tervekre térve elmondta: szeretné megtartani a jelenlegi szintet és tovább versenyezni. A kétévente megtartott postagalamb olimpiára több versenyzőt is szeretne küldeni, ahogy 2016-ban 3 galambja jutott ki Brüsszelbe a két éves versenyeredmények alapján.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Törteli utcatáblák közadakozásból

A Ceglédhez közeli Törtelen járóknak feltűnhetett a közelmúltban, hogy...

Ceglédi lovas lányok országos sikere Simonpusztán

Augusztus végén (2025.08.30–31.) rendezték meg a Magyar Lovassport Szövetség...

Rongálás a Vörösmarty játszótéren

Ifj. Károly Ferenc önkormányzati képviselő számolt be közösségi oldalán...

Letartóztatták a ceglédi piaci betörőt

2025.szeptember 9-én hajnalban a ceglédi rendőrök gyorsan elfogták azt...

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt lakosságot, hogy...