Cegléd
2024. április 27. szombat
spot_img

NB II-ben folytatjuk

Az összevont leány korosztályban indultak lányaink az Újonc Országos Asztalitenisz Bajnokságon Szekszárdon. Kecskeméti Cintia a selejtező során 3 fős csoportjában első mérkőzését simán 3:0 arányban nyerte míg a másodikat 0:1 es játszma és 2:7-es poén állásról megfordította majd a döntő játszmában kiválló játékkal legyőzte a csoport kiemeltet aki jóval előrébb volt a ranglistán.

A főtáblán is nyert egy játszmát és ha kicsivel is labda biztosabb az induló ütéseknél a 4. játszmában, akár döntő szett is lehetett volna a hazai publikum támogatását élvező szekszárdi lány ellenében.

Vasárnap a fiúk következtek. Ócsai Máté az elődöntőig simán vette az akadályt, itt is minden rendben volt 2:0 volt neki amikor is engedte KSI-is ellenfelét feljönni.Végül a döntő játszmában sikerült győzni.

Érdekesen alakult a döntő amit- mint általában a korosztályos versenyeken eddig most is- a pécsi Hőgye Gábor ellen vívott.Máté 10:3-as hátrányból kiegyenlített, majd elvesztette az első játszmát. Ezután viszont 3-at is nyert az utolsót 14-12-re így ő az Országos Magyar Bajnok 2014-ben.

Győzelme azért is nagy dolog hiszen hét közben betegséggel küzdött és kondíciója nem volt 100 %-os.

Az összevont kategóriában  Szabó Márk megnyerte a csoport összes mérkőzését és így feljutott a főtáblára.Máté ment gy fordulót a főtáblán és idősebb nyírbátori ellenféltől kapott ki.

Lány eredményekSzombat leány U13 – legjobb 32 közé jutott Kecskeméti Cintia (Szuperinfó-CVSE)